Peňažný príspevok na stravu a jeho hlavné výhody

Dátum: 30. apríla 2021

Väčšia časť zamestnancov uprednostňuje peňažný príspevok na stravu pred gastrolístkami. Nie je to prekvapenie, stravné vo forme peňazí má mnoho výhod.

Výberom peňažného príspevku na stravu môžete získať výhody, ktoré oceníte:

Sloboda vo výbere. Už sa viac nebudete musieť prispôsobovať tomu, kde akceptujú stravné lístky. Platbu peniazmi akceptujú všade, a teda obedovať či kúpiť si potraviny môžete kdekoľvek, kde to vyhovuje vám. A jedlo si môžete kúpiť dokonca už aj online, z pohodlia domu či pracoviska. Túto výhodu vám stravné lístky či gastrokarta nikdy neposkytnú.

Nebudete už musieť strážiť termíny. Platnosť stravných lístkov je časovo obmedzená a po uplynutí termínu platnosti jednoducho prepadnú. S peniazmi na stravu už termíny nie sú podstatné. Miniete ich vtedy, keď vám to bude vyhovovať, či už si stravu kúpite v obchode alebo v reštaurácii.

Jedlo sa vám už nepredraží. Ak zaplatíte stravným lístkom, rozdiel v cene vám nevydajú a obed či nákup potravín sa tak predraží. S peňažným príspevkom na stravu sa tejto nemilej praxe navždy zbavíte. Platbou v hotovosti zaplatíte vždy už len presnú cenu a bez problémov vám všade vydajú. A presnú cenu zaplatíte aj platbou cez kartu či cez mobil.

V peňaženke vám ubudnú zbytočnosti. Ak ste nosili v peňaženke veci navyše, medzi nimi aj stravné lístky či gastrokartu, už viac nebudete musieť. Budete v nej nosiť buď iba hotovosť alebo bežnú platobnú kartu, s ktorými za svoj obed či potraviny zaplatíte kdekoľvek. Ak dávate prednosť platbe cez mobil, dokonca ani tú peňaženku už nemusíte mať so sebou.

Z platu vám už nestrhnú, naopak, niečo pridajú. Ak zamestnávateľ neuhrádza plnú hodnotu gastrolístka, zvyšok musí doplatiť zamestnanec. Ak patríte k nim a na stravný lístok vám strhávajú z platu, s peňažným príspevkom je tomu koniec. Naopak, budú vám ho vyplácať k platu navyše.

Voľba peňažného príspevku na stravu je dobrou voľbou. Nepremeškajte ju, lebo tú ďalšiu voľbu budete môcť urobiť najskôr až o 12 mesiacov!

Viac o tejto téme nájdete na stránke www.pravdaogastracoch.sk