Peniaze namiesto gastrolístkov. Pozrite si výhody, ktoré tým získate

Dátum: 30. apríla 2021

Predstava dostávať od zamestnávateľa príspevok na stravu vo forme peňazí namiesto gastrolístka či gastrokarty je pre mnohých lákavá. Ukazujú to aj výsledky nedávneho prieskumu. Väčšina zo zamestnancov, ktorí už dostali na výber, si vybrala práve peňažný príspevok.

Nič nebráni tomu, aby ste sa zaradili medzi nich. Tu je niekoľko hlavných výhod, ktoré výberom peňažného príspevku na stravu môžete získať:

Väčšia sloboda. Už viac nebudete odkázaní obedovať či kupovať potraviny iba tam, kde akceptujú stravné lístky. Platba peniazmi v tomto smere určite rozšíri vaše možnosti, lebo tie, na rozdiel od gastrolístka, akceptujú všade a radi. Nemusia ich totiž vymieňať späť, ako je tomu pri gastrolístkoch. A nezabudnite, že ak si zvolíte peňažný príspevok, kupovať potraviny budete môcť už aj online!

Neobmedzená platnosť. Všetci vieme, že platnosť stravných lístkov je časovo obmedzená. Ak ich nestihnete minúť včas, jednoducho prepadnú. S finančným príspevkom sa to stať nemôže. Stravné vyplatené v peniazoch nie je časovo limitované a dá sa tak minúť presne vtedy, keď to človek potrebuje. Žiaden prešvihnutý termín tak už nehrozí.

Obed sa už nepredraží. Ak platíte stravným lístkom, rozdiel v cene nevydávajú a obed sa tak zbytočne predraží. S peňažným príspevkom na stravu sa to stať nemôže, lebo peniazmi či platobnou kartou zaplatíte vždy presnú cenu. A ak tam necháte niečo navyše ako prejav spokojnosti, tak to už bude iba vaša voľba.

V peňaženka bude o pár zbytočností menej. Určite nosíte v peňaženke kopec vecí navyše, zvlášť, ak sú medzi nimi aj stravné lístky či gastrokarta. Ak si vyberiete peňažný príspevok, tak kvôli jedlu už nebudete musieť v peňaženke nosiť nič navyše. Za obed či nákup potravín totiž zaplatíte hotovosťou alebo bežnou platobnou kartou. A dokonca už ani tá peňaženka nebude potrebná, kľudne budete môcť platiť hoc aj mobilom.  

Namiesto zrážky z platu peniaze navyše. Možno je to aj váš prípad. Na stravný lístok vám strhávajú z platu, lebo zamestnávateľ neuhrádza jeho plnú hodnotu. S peňažným príspevkom na stravu je tomu koniec. Naopak, tento vám budú vyplácať navyše k platu.  

Možnosť zvoliť si peňažný príspevok na stravovanie je slobodnou voľbou zamestnanca. Využite ju, o to viac, že ďalšia takáto možnosť príde až po 12 mesiacoch od ostatnej voľby!

Viac o tejto téme nájdete na stránke www.pravdaogastracoch.sk